ÖRNEK DEMO'DUR. SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
logo
logo
Haberler


KISITLI İMKAN VE İNSANLA 3000 AĞAÇ DİKİLDİ

Herkesin bildiği gibi bizim köyümüz de zamanında çok göç vermiş, şimdilerde büyük şehirlerde çocuklarımız  evlenip aile kuruyorlar, köyle bağları bir şekilde devam ediyor, işte bizim görevimiz burada başlıyor.
Baba, çocuk, torun hep beraber el ele verip ata yurdu olan köyümüzü köyde yaşayanlarla birlikte tamamen yok olmaktan kurtarmaktır eminim bunun için her ferdin yapacağı bir şeyler muhakka vardır. Mesela yol boy 300 fidan dikildi. Hemen ardından su deposunun devamına, Çaşak Yusuf dedeye, eski sığır areği dediğimiz yere ve kış düştüye 3000 adet agaç dikildi. Ağaçlar muhtar ve bazı arkadaşlarımızın gayretleri ile ücretsiz temin edildi. Mademki köyümüz için bukadar ağaç temin edilmiş bizde gidelim katkımız olsun bir ağacın ucundan tutalım,ya da gidecek zamanım yok maddi yardımda bulunayım yapılanlara merhem olsun dememiz gerekirdi. Köy dışında kaç tane külahlı yaşıyor hesap etmedim ama yardım için köye giden 17 kişinin kat kat üstündedir.Vidio ları izlediyseniz köyden katılanlar asılişi yapanlar bakın kimler yaşlarını düşünün ortalama 60 ın üzerinde Kara İriza(Rıza),Dıngıl Alinin Hoca(Mehmet Görür)Küçük  Satının Hüseyin,Cümbül, Kücü Satılmış, Memo n Adil, Ferzi emminin Halil, Şaban gilin Arap Yusuf, Kamil, Satılmış,Muzaffer,Kemal,Hasan,Duranın Ali,Hoydan karının Arap ve Halil,Cöttüm ün Mehmet,İzzet in Haydar,Boşkese  gilin Devrim, Muhtar Hıdır, kardeş Nesimi gördüğüm kadarı ile yemek ve çay konularında destek veren muhtarın eşi Elif Demirbaş.İsmini yazmadıklarım varsa özür diliyorum.
Ağaç dikmek için dışarı dan gelenler.
Galip Coşkun,Seyhan Coşkun,Ergül Kulaksız,Erhan Kulaksız,Hüseyin Coşkun,Sadık Kulaksız,Ali Osman Ersoy,Sefa İpekci,Hasan İpek,Mehmet Kulaksız,Veli Kulaksız,Anıl Kulaksız,Hasan Kulaksız, Hasan Kulaksızın bir arkadaşı,Hasret Kukaksız,Gülşen Kulaksız,Zübeyde Kulaksız,Satılmış kulaksız.
Biz bu kadarmıyız .
EditörOkunma Sayısı: 416

34.236.134.129


  Murat Yakta

Köyümüz çok kurak böyle girişimler bir nebze yeşilendirecek köyümüzü daha güzel hale getirecek.

  Cemile Yakın

Dernek yönetiminin duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim.

DİĞER HABERLER